​США застерігають китайські банки та експортерів країни від допомоги військовому потенціалу росії

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила: «Президент Байден і я сповнені рішучості зробити все можливе, щоб зупинити потік матеріалів, які підтримують оборонно-промислову базу росії та допомагають їй вести війну проти України», - повідомляє Голос Америки.

На прес-конференції в Пекіні за результатами 4 днів переговорів, які також торкались національної безпеки, економічних зав'язків між країнами, співпраці у питанні протидії відмиванню грошей, фінансово-технічного обміну, вона наголосила на стурбованості США щодо того, яку роль будь-які компанії, в тому числі розташовані у КНР, відіграють у військових закупівлях росії.

«Я підкреслила, що компанії, в тому числі в КНР, не повинні надавати матеріальну підтримку війні росії, і що вони зіткнуться зі значними наслідками, якщо це зроблять. Я підкреслила, що будь-які банки, які сприяють значним транзакціям, які спрямовують товари військового або подвійного призначення на оборонно-промислову базу росії, наражають себе на ризик санкцій США», - заявила міністерка.

Останній день переговорів міністерки Єллен збігся з візитом до Пекіна міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова. Російське державне інформаційне агентство тасс повідомило, що міністри «обговорять ситуацію в Україні та Азійсько-Тихоокеанському регіоні, питання двостороннього співробітництва та взаємодії на міжнародній арені».

Попри продовження тісної співпраці із росією на тлі війни в Україні, речник міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявив журналістам у понеділок, що «Китай має об’єктивну та справедливу позицію щодо українського питання».

«Ми активно просуваємо мирні переговори та політичні рішення. Китай не є творцем або стороною української кризи, і ми не робили і не робитимемо нічого, щоб отримати з цього вигоду», - цитує Мао Нін AP.

Як раніше повідомляв Голос Америки, 2 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови із президентом Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння щодо ролі Китаю в підтримці оборонної галузі росії. Останній раз лідери спілкувались під час зустрічі у Каліфорнії у листопаді 2023 року.

Нещодавно ж Китай відвідав французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне з метою закликати Пекін чинити тиск на росію для припинення війни в Україні.

Джанет Єллен. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.